VPN revoluce - nová úroveň online bezpečnosti

Moderní doba nás denně bombarduje novými pojmy a termíny, které se stávají součástí naší každodenní komunikace. Možná jste už zaslechli termín VPN. Co to je a proč je považován za novou úroveň online bezpečnosti? Více se už dočtete v našem článku.

           Pro mnohé z nás je VPN každodenním společníkem, někteří - naopak - o jeho existenci dosud neslyšeli. VPN je anglická zkratka názvu Virtual Private Network, v doslovném překladu Virtuální privátní síť. Jde o jednoduché a účinné řešení, které koncovému uživateli přináší několik benefit - online soukromí, svobodu a zvýšenou úroveň bezpečnosti. Na světě existuje velké množství poskytovatelů této služby, jedním z nich je i Vpnetic.

Jak si mám představit fungování VPN, co to vlastně je?

Při surfování po internetu přichází k neustálé výměně dat - mezi vámi nebo počítačem a vzdáleným serverem, případně jinými stranami na webu. Nezáleží na tom, zda jste připojeni přes počítač, notebook, tablet nebo telefon. VPN funguje jako pomyslný tunel mezi zařízením a obrovským vesmírem internetu. K této výměně dat přichází již téměř od začátku internetu - z dob, kdy byla nejznámější Java.

           Pomocí VPN odesíláte (nejen) citlivé údaje a data jako šifrované znaky přes zabezpečené připojení na externí server: VPN server. Z tohoto serveru jsou data uvolňovány přímo do internetu. VPN tedy představuje určitý mezikrok přenosu - extra bezpečnostní vrstvu. Díky VPN se nezobrazuje ani poměrně citlivý údaj - vaše skutečná IP adresa. Rovněž všechny vaše data jsou v bezpečí a nehrozí jim hacknutí.

Nepotřebujete VPN? Dovolte nám vyvést vás z omylu

Určitě jste si řekli, že vaše domácí wifi je dostatečně bezpečná a nenavštěvujete žádné pofidérní stránky, načež tedy VPN? A že na internetu používáte jenom překladače? Zamysleli jste se nad tím, kolik procent našeho života probíhá online? Banka, přátelé, lékař, recepty, práce, setkání se šéfem a to jsme jen na začátku seznamu. Každému z nás přece záleží na bezpečnosti dat a našem soukromí - ani bankovní výpisy se vám nepovalují jen tak po bytě - proč byste je měli zveřejňovat nežádoucím - a možná i nebezpečným - způsobem na internetu?

           VPN dokáže elegantně zablokovat přístup nejen obávaným hackerům, ale i vládním institucím, poskytovateli vašeho internetu, různým web stránkám, vašemu zaměstnavateli a mnohým jiným. VPN bude váš imaginární ochranný štít před nechtěnými útoky.

        VPN nabízí online bezpečnost, dostupnou pro každého z nás

      Asi jste už také použili alespoň jednou veřejnou wifi síť, je tak? Víte, kolik útoků od hackerů přichází právě přes tyto sítě? VPN je řešení, s VPN se podobných hrozeb již nemusíte obávat. Díky VPN bude vaše osobní IP adresa skrytá a blokována, takže se nebude zobrazovat nikomu jinému. Po připojení se na VPN server pomocí vašeho zařízení toto zařízení imaginárně "převezme" IP adresu VPN serveru. Takto vás nebude možné vypátrat - ani vaši identitu, ani vaši lokalitu či aktivitu. Zní to fajn.

           Vaši aktivitu bude možné vystopovat jen po aktivitu VPN serveru, ne dále. Různé VPN služby vám zaručí anonymitu, tedy nebudou ani monitorovat, ani uchovávat vaši aktivitu. Pokud se připojíte k VPN serveru v určité zemi, budete se moci připojit k internetu, jako byste v té zemi i fyzicky byli. Přestože v realitě sedíte v komfortu vaší kanceláře či obývacího pokoje.

           Jak vidíte, VPN je budoucnost. A budoucnost je dokonalá ochrana dat každého z nás. Pokud ještě VPN nepoužíváte, je nejvyšší čas inspirovat se a v rozsáhlém online prostoru nedat útočníkem či hackerům žádnou šanci.